Podsumowanie 2020 roku w Allcon Osiedla oraz plany na rok 2021 - zdjęcie główne

W 2020 roku zakończyliśmy dwa duże, wieloetapowe projekty: Osiedle Gdyńskie przy ulicy Australijskiej na gdyński Oksywiu oraz Kamienice Malczewskiego 2 w dzielnicy Siedlce, zlokalizowane zaledwie 2 km od Starego Miasta w Gdańsku. Wprowadziliśmy też nowe inwestycje. NEXO Apartamenty Inwestycyjne powstaje w Pucku, zaledwie 50 metrów od brzegu Zatoki Puckiej. Termin odbioru tej inwestycji to II kwartał 2021 roku. Rozpoczęliśmy również sprzedaż mieszkań oraz domów szeregowych na osiedlu Linea, które zlokalizowane na granicy Jasienia i Moreny, doskonale skomunikowane, ponieważ położone przy nowopowstałej alei Pawła Adamowicza.

Epidemia koronawirusa zmieniła znacznie plany urlopowe Polaków. Większość z nas zrezygnowała z wyjazdów za granicę, wybierając pobyt w kraju. ALLCON postanowił rozpocząć projekt NEXO Apartamenty Inwestycyjne biorąc pod uwagę wzmożone zainteresowanie klientów nadmorskimi apartamentami oraz chęć ulokowania kapitału w apartamenty wakacyjne. Linea to z kolei idealna oferta zarówno dla osób poszukujących pierwszego mieszkania, jak i rodzin potrzebujących większej oraz bardziej komfortowej niż dotychczas przestrzeni do życia. W drugiej części 2021 roku rozpoczniemy sprzedaż II etapu tego osiedla.

Przełomowym wydarzeniem dla ALLCONU w grudniu ubiegłego roku było rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu na koncepcję architektoniczną inwestycji przy ulicy Kieleckiej w Gdyni, w którym zwyciężyła pracownia Grupa 5 Architekci. Będzie to prestiżowy kompleks typu mixed-use, łączący funkcje mieszkalne, biurowe i usługowe. Dominanta mieszkaniowa będzie miała ok. 120 metrów, co ulokuje ją w czołówce polskich wysokościowców. Planujemy, że proces projektowania inwestycji oraz uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń do budowy zajmie ok. dwóch lat.

W I kwartale 2021 roku wprowadziliśmy do sprzedaży nową, kameralną inwestycję w doskonale zlokalizowanej gdyńskiej dzielnicy Mały Kack – Scenerię Parkową. To unikalna oferta dwóch, trzypiętrowych budynków, w których zrealizujemy 51 mieszkań oraz 9 lokali usługowych. Pod koniec stycznia 2021 wprowadziliśmy również do oferty nowy etap Młynów Gdańskich. Inwestycja ta jest zlokalizowana w sąsiedztwie ukończonych w zeszłym roku Kamienic Malczewskiego. Ze względu na dodatkowe udogodnienia i wysoki standard, Młyny Gdańskie skierowane są do wyjątkowo wymagającego klienta.

W 2021 roku planujemy również premierę kameralnej, luksusowej inwestycji w starej Oliwie oraz duży projekt poza ścisłym centrum Gdyni, z terenami zielonymi, rekreacyjnymi oraz przedszkolem i atrakcyjnym programem usług. Kluczowym wydarzeniem dla ALLCONU w tym roku będzie oddanie apartamentowca Tarasy Bałtyku, który ma już na swoim koncie prestiżową, międzynarodową nagrodę European Property Awards w kategorii High-Rise Development oraz dodatkowe wyróżnienie FIVE STAR.